Za mileniály jsou považováni lidé, kteří se narodil mezi lety 1980–2000. Někdy se jim také říká generace Z. Na rozdíl od předchozích generací umí mileniálové obvykle velmi dobře ovládat moderní užitkové technologie a také efektivně používat internet.
Proplachování nosu je v mnoha asijských zemích zcela standardní záležitostí, nicméně u nás mnoho lidí o této metodě nemá ani ponětí. Přitom jde o nejlepší způsob očisty nosních dutin, který nám může pomoci s nejedním zdravotním problémem. Musí se však provádět správně.
Přerušovaný půst je způsob stravování, který má své zaryté zastánce, ale i odpůrce. Půst jako takový byl vždy spojován hlavně s různými náboženskými rituály, nicméně v současnosti se o něm mluví hlavně v souvislosti s hubnutím a zdravým životním stylem.
Vlasy ve velké míře tvoří náš vzhled. Proto je vhodné o ně náležitě pečovat, jelikož kštice může velice snadno ztrácet na kvalitě, což našemu image rozhodně nepřidá.
S hepatitidou není jednoduché žít, ale pomocí správné léčby a vhodného jídelníčku se to zvládnout dá. Je sice pravda, že nic jako obecná dieta pro tuto chorobu neexistuje, nicméně jsou věci, které se doporučuje konzumovat v omezené míře, případně zcela vynechat.
Schizofrenie patří do kategorie duševních poruch. Na rozdíl od deprese a úzkostí, o kterých dnes má laická veřejnost už poměrně dobré povědomí, schizofrenii stále doprovází celá řada nesmyslů či polopravd. I proto je někdy pro nejbližší složité nemoc rozpoznat a začít okamžitě s léčbou.
Vstávání je jedna z těch nejméně příjemných věcí, které jsme nuceni každý den dělat. V létě, kdy již od brzkých ranních hodin svítí sluníčko, se většinou jedná o daleko příjemnější záležitost než během zimních měsíců, kdy je ráno tma. Existují však fígle, díky kterým může být i vstávání docela snesitelnou záležitostí.
Vysoký krevní tlak má už u nás leckdo. Jedná se o jednu z nejméně nápadných civilizačních chorob. Je každoročně diagnostikována u tisíce Čechů. Když se tato nemoc podchytí včas a je správně zaléčena, nejedná se o velký problém. V opačném případě mohou nastat velké zdravotní komplikace.
Jestli máme jako národ něčeho na rozdávání, tak je to cholesterol. V omezeném množství nevadí, avšak jakmile vám ho začne v krvi kolovat až příliš, riskujete celou řadu závažných onemocnění. Proto byste měli dělat maximum pro to, abyste ho měli co nejméně.
Od určitého věku bere léky snad už každý. Bez moderní medicíny by náš život byl daleko krušnější. Zdá se, že vzít si prášky je jednoduchá záležitost, kterou zvládne pomalu i batole, ale není tomu tak. Často i tuto činnost lidé provádějí špatně, což může snížit účinek léčivých přípravků. Jak se vůbec mají léky správně brát a děláte to tak?
Mnoho žen bere přechod jako konec světa a podle toho se v posledních letech před jeho příchodem chovají. Není však potřeba kdovíjak duševně ani fyzicky strádat. Jedná se o zcela přirozenou záležitost, která nemusí být vždy špatná.
Umět dýchat umí každý. Kdo by to snad nedokázal, s tím byste si už moc nepopovídali. Nicméně není dýchání jako dýchání. Hodně záleží na technice. Když ji máte špatnou, můžete na to doplatit hlavně špatným držením těla.
Koho ještě nikdy nebolela záda, ten se může považovat za velkého klikaře. Víceméně všichni dospělí jedinci a stále častěji také děti mají jednou za čas potíže se zády. V naprosté většině případů se jedná o důsledky svalových dysbalancí, které se projevují právě tímto způsobem.
Nadýmání je poměrně běžným stavem nejen pro milovníky luštěnin, ale také i pro jedince, kteří často přejídají, případně se často dopouštějí dietních chyb. Kvůli tomu jim nemusí fungovat správně trávení, což má právě za následek přebytek plynu ve střevech a v žaludku.
Kruhy pod očima nepůsobí zrovna příliš atraktivně, a tak není divu, že se jich chce každý co nejdříve zbavit. Ač si to mnoho lidí myslí, netvoří se primárně kvůli nedostatečnému spánku. Kruhy pod očima mohou mít i lidé, kteří spí jako podle příručky.
Dobrý spánek je pro lidský organismus zásadní. Během něj se totiž kromě jiného vytváří melatonin, který napomáhá ke správnému fungování celého těla a má pozitivní vliv také na lidskou psychiku.
Pláč se obvykle snažíme potlačovat co nejvíce. Hlavně u mužů se totiž bere jako projev slabosti. Je to samozřejmě nesmysl. Občas si pořádně pobrečet je naopak prospěšné jak pro duši, tak dokonce i pro tělesnou schránku.
Po staletí, počínaje nejméně 500 lety před naším letopočtem, se konopí používá jako léčivá rostlina k léčbě nespavosti, gastrointestinálních poruch, jako anestetikum a pro náboženské praktiky. V 19. století začal výzkum aktivních látek v konopí, nazývaných kanabinoidy (CB), ukazovat jejich potenciální využití v moderní medicíně. K tématu se vyjádřil vedoucí lékař SCHWARZ CLINIC Rodion Schwarz.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace