Nebudeme si nic nalhávat. Fyzická kondice většinového obyvatelstva v České republice není žádná sláva. Vždy jsme byli národem tak trochu při těle, alespoň v moderních dějinách, nicméně v posledních dvou třech dekádách je u nás obezita stále běžnější, což samozřejmě není dobře.
S klesajícími teplotami může naše fyzické a duševní zdraví čelit výzvám. Po měsících venkovních dobrodružství může být náš imunitní systém poněkud oslabený a méně odolný vůči chladu a rychlým změnám teploty. Všichni víme, že posílení imunity po celý rok je klíčem k prevenci infekcí a nemocí. Koncept posílení imunitního systému zní velmi jednoduše, nicméně není to tak snadné.
Hlavně s nastupujícím podzimem a zimou začne mnoho lidí najednou řešit svou imunitu. Je to docela logické, jelikož právě v tomto období se rozličné respirační choroby šíří nejefektivněji. Naštěstí se dá imunita docela dobře vycvičit, stačí se jen řídit několika základními pokyny.
Myslím, že už jsme se potkali. S některými čtenáři se znám velice dobře, s jinými jde spíš o letmou známost. Někomu se můžu zdát děsivá a bojí se, jestli zase nepřijdu. No jo, to se stává. Vlastně je dost možné, že se ještě setkáme.
Po celou dobu života (nejen reprodukčního) by měly ženy pravidelně navštěvovat gynekologa a pečovat o své zdraví. Prevence a včasný záchyt případných onemocnění zásadně zvyšují šanci na úplné vyléčení a dobrou fyzickou kondici.
V dnešní uspěchané době plné technologií a městského shonu se stresové stavy stávají stále častějšími problémy moderní společnosti. Statistiky ukazují, že i problémy s duševním zdravím jsou na vzestupu. Podle Světové zdravotnické organizace se počet lidí trpících depresí a úzkostnými poruchami mezi lety 1990 a 2013 zvýšil o téměř 50 %. V Česku pak podle Národního ústavu duševního zdraví trpí nějakou formou duševní poruchy až 30 % dospělé populace.
Duševní potíže má dnes kdekdo, ale jen málokdo je ochoten je skutečně řešit. Někdy i docela nevinný stres může vést až k rozvoji deprese. Aby se tak nestalo, je dobré umět odpočívat a ideální je naučit se i meditovat. K odbourávání duševního nepohodlí nám však mohou pomoci i různé bylinky.
Na světě existuje jen málo rostlin, které by se mohly pyšnit tak dobrým PR, jako právě Aloe vera. Člověk má někdy pocit, že se z této rostliny vyrábí snad i televize. V tomto případě je však dobrá pověst zcela na místě. Jedná se totiž o skutečně zázračný kousek flóry.
Káva všeho druhu patří mezi nejoblíbenější nápoje vůbec, a to nejen u nás. Denně si ji dopřávají stovky milionů lidí po celé planetě. A jen málokoho napadne, co by se mohlo stát, kdyby se svým oblíbeným zvykem přestal. Na následujících řádcích si představíme pár příznaků, jež mohou přijít po vysazení kofeinu.
Včelí med se používá nejen v kuchyních po celém světě, ale má i celou řadu blahodárných účinků. Najít se dá například v mnoha kosmetických přípravcích. Jedná se však i o produkt, který dokáže pozitivní způsobem ovlivnit naše zdraví.
Na světě existuje poměrně hodně přírodních léčiv. Mnohé z nich se používají i v našich zeměpisných šířkách. Mezi ty nejpopulárnější patří med, zázvor a citron.
Ploché nohy jsou relativně normálním postižením, kterým trpí velká část společnosti. Nejedná se sice o nic hrozného, nicméně pár negativních důsledků ploché nohy přeci jen mají. Proto se vyplatí se jejich vzniku vyhnout.
I přes stále větší osvětu ohledně duševního zdraví ze strany zdravotnických institucí, valná část našinců se o svou psychiku stejně pořád moc nestará. A přitom nejde o žádnou maličkost.
Průjem je sám o sobě dosti nepříjemnou záležitostí, i když nás přepadne doma, natožpak na dovolené. Zbavit se tohoto problému, respektive se mu vyhnout lze, několika jednoduchými způsoby.
Rýma, ať už normální či alergická, dokáže člověka pěkně potrápit. Hlavně alergická rýma, která bez adekvátní léčby trvá déle než obligátní týden, se může stát skoro až nesnesitelnou. S plným nosem se totiž špatně funguje jak během dne, tak i v noci.
Pro mnohé z nás je zima oblíbeným ročním obdobím. Ovšem s kouzlem rozléhající se bílé pokrývky přichází i zvýšené riziko různých respiračních onemocnění. V tomto článku se zaměříme na to, jak se s tímto aspektem zimy vypořádat, jak posílit imunitní systém a přijmout opatření, která mohou snížit riziko šíření virů a udržet tělo v dobré kondici.
Každý je jednou za čas unavený. Problémem se to začne stávat až ve chvíli, kdy jde o každodenní rutinu. Za únavu přitom nemůže zpravidla pouze jeden faktor. Příčin se dá najít více. Na některé z nich se teď podrobněji podíváme.
Dle většiny neurologů je kapacita naší paměti prakticky nekonečná, nicméně i tak se nám nedaří ji používat, jak bychom si přáli, a to i když se snažíme sebevíc. Paměť se dá naštěstí vylepšit, chce to jen vědět jak.
Jaro není spojováno pouze s láskou a rozkvetlými rostlinami, nýbrž také s únavou. Ta může na mnoho lidí dopadnout tvrdě. Naštěstí je možné se vůči tomuto fenoménu bránit, a to hned několika způsoby.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace