Umění dočasné i trvalé, pomníky i performance. Výtvarné umění, které zasáhlo či zasahuje a ovlivňuje český veřejný prostor v novodobé historii je tématem nové výstavy s názvem „z galerie VEN! / Umění v českém veřejném prostoru po roce 1989“, která bude zahájena ve čtvrtek 30. června v Galerii Jaroslava Fragnera.
Od středy 12. ledna hostí Obecní dům unikátní prodejní výstavu „phoneArt 2022“ výtvarníka Romana Řeháka, kterou návštěvníci budou moci navštívit do konce února. Na výstavě je k vidění 15 unikátních uměleckých děl, která výtvarník vytvořil výhradně v mobilních aplikacích a následně vytiskl a zažehlil do koberce. Jedná se o světovou premiéru.
Pražská galerie Kvalitář zve v rámci doprovodného programu k aktuální umělecké výstavě Aetas Praehistorica (latinsky pravěk) na zajímavé akce. Ve čtvrtek 13. ledna proběhne od 18:30 hodin komentovaná prohlídka výstavy s fotografem a kurátorem Janem Dotřelem
Jen pouhých deset dní od 1. do 10. října bude ve Ville Pellé trvat výstava Kabel Čapeg & Horory s TGM oblíbeného autora Oprásků sčeskí historije. Výstava s podtitulem Divná výstava do divné doby má na mušce blížící se volby, Pátečníky i předvolební hovory TGM s Karlem Čapkem.
Galerie Villa Pellé připravila ve spolupráci s Museem Kampa na srpen a září umělecké setkání dvou výtvarníků, kteří se nikdy nepotkali a dělí je několik generací i rozdílná tvůrčí východiska a zkušenosti, ale spojuje je fascinace geometrií, jejíž pravidla a řád platí nejen ve světě výtvarného či technického zobrazení.
První výstavou nového roku pokračuje galerie Artwall, která se nachází na nábřeží Kpt. Jaroše a Edvarda Beneše v Praze, ve sledování environmentálních témat.
Zrak je smysl, díky němuž mozek získává nejvíce informací o okolním světě. Jak se žije lidem, kterým tento smyl funguje hůře nebo vůbec? To můžete zjistit, pokud se vydáte na Neviditelnou výstavu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace