Ukrajina má naši podporu
Tímto oficiálně vyjadřujeme podporu Ukrajině v nově vzniklém konfliktu.
Tímto oficiálně vyjadřujeme podporu Ukrajině v nově vzniklém konfliktu.
Žijeme ve 21. století a sociální sítě jsou již neodmyslitelnou součástí našeho života. Jak se v těchto mnohdy zrádných vodách ale dokážou pohybovat přední představitelé našeho státu?
Jako generace Z jsou obecně označováni lidé narození po roce 1995, občas se používají i jiné názvy. Například generace M (multitasking), generace I (internet) nebo také generace 11.září (odkaz na teroristický útok 11. září).
Platby kartou jsou dnes samozřejmostí. Češi patří v Evropě mezi špičku v platbách kartou, o čemž svědčí také fakt, že za posledních deset let (2008 – 2018) porostl objem transakcí placených kartou 6,5krát. V roce 2019 více než 80 procent obyvatel České republiky aktivně používalo platbu kartou a pouze 15 procent dotazovaných uvedlo, že platí vždy a pouze v hotovosti.
Kauza okolo Ondřeje Kúdely vyústila v další vlnu nevole po verdiktu komise UEFA. Výška trestu pro všechny vyšetřené hráče je následující: Glen Kamara za napadení hráče: 3 zápasy, Kemar Roofe za brutální zákrok na brankáře Slavie: 4 zápasy, Ondřej Kúdela za nepotvrzený rasismus: 10 zápasů.
Poprvé se formule objevila v pražské garáži. Pak se vydala skrz historickou Prahu přímo po Karlově mostě. Co dělá F1 zde v Česku také nevíme, hlavně z toho důvodu, že v České republice není žádný závodní okruh.
Zas a znova. Boží mlýny stále melou. A nyní nám přinesly nového ministra zdravotnictví. V této funkci se vystřídali během covid éry již 4 ministři, a to za méně než jeden rok.
Na konci března, přesněji 27. 3., začalo v České republice sčítání lidu domů a bytů, které by mělo trvat do 11. května
Partneři v dnešním období prochází v období koronaviru zatěžkávací zkouškou. Ať už ti čerstvě zamilovaní či ti, co sdílejí spolu domácnost po desetiletí, může být karanténa důvod k rozvodu. Ale jak poznat, jestli se jedná o příležitostní ponorkovou nemoc, nebo o vážný problém ve vašem vztahu.
Dnešní doba nás zavedla do fáze, v níž je každý opojen tématem sebelásky a seberozvoje. Extrémně se hledí na duševní zdraví a stabilitu, zatímco vnější vzhled je odsouván na nižší příčky důležitých složek v životě.
Potřebujeme být propojení s lidmi, abychom cítili, že jsme naživu. Teprve sdílení s druhými nám umožňuje prožívat sebe sama, svoji identitu, tedy být lidmi.
Světem sociálních sítí se 28. ledna večer začala šířit zpráva o tom, že česká vláda si založila účet na sociální síti TikTok. Více než to samotné ale překvapil výběr hlavních protagonistů kampaně, která má od února na sociálních začít.
Běžné otázky běžného smrtelníka. Přicházíme s přehledem zásadních otázek, které běžného Čecha trápí víc než nemoc samotná.
Římskokatolické Dušičky, nebo anglosaský Halloween? Není třeba podotýkat, že Dušičky budou prožívat spíše naše babičky a dědečkové, zatímco bouřlivý svátek Halloween si vychutnají rodiny s dětmi či horkokrevní studenti.
Lenost nás, ať chceme nebo ne, více či méně pohltila během karantény všechny.
Světem nyní rezonují velice kontroverzní události. Lidé protestují, bouří se a nadávají. Chování některých jedinců dokonce překračuje morální hranice.
Na tři měsíce jsme všichni zůstali zavření doma, nebo to tak alespoň mělo být. U nás sice nebyla pravidla tak přísná jako v jiných zemích, které byly virem více postižené, ale i tak, sáhněte si do svědomí, kdo z nás se alespoň jednou neviděl se svými kamarády nebo širší rodinou.
Sedím v prázdné devítce, za okny ubíhá vylidněný Václavák a já přemýšlím, jestli je moc sobecké být ráda a vlastně možná i vděčná za karanténu. Ne za celou aktuální situaci, ale jen za ty “výhody” karantény.