Dá se naučit anglicky jen po internetu?
21.01.2024
Říká se, že kolik jazyků se člověk naučí, tolikrát je člověkem. Většina lidí se učí nové řeči ve škole, což v našem případě znamená, že se obvykle v zahraničí nedomluvíme, a to ani anglicky. Nemusíme však spoléhat pouze na základní a střední školu a její nesmyslné osnovy, lze navštěvovat třeba i různé kurzy. Kdo však nechce utrácet, může si pomoci internetem.
To však rozhodně není špatně, právě naopak. Chce-li člověk dostat do krve psanou formu angličtiny, měl by přečíst co nejvíce webů zabývající se různou tématikou. Samozřejmě je potřeba mít k dispozici i slovník, ideálně nějaký interaktivní. Tato metoda je nejlepší způsob, jak si zvýšit slovní zásobu a zároveň neutratit ani korunu.
Autor: Tomáš Bajgar
Foto: www.pixabay.com
Čtení
Na internetu obvykle navštěvujeme stránky, které jsou v češtině. Je to docela logické, jelikož mateřštinu ovládáme všichni, a tudíž z takovýchto webů načerpáme logicky i nejvíce informací. Problém je, že naprostá většina internetu není česky, nýbrž anglicky. Pokud toužíme rozšiřování své vědění skrze celosvětovou síť, musíme se buďto spoléhat na nepříliš funkční automatické překladače, nebo se začít učit anglicky.To však rozhodně není špatně, právě naopak. Chce-li člověk dostat do krve psanou formu angličtiny, měl by přečíst co nejvíce webů zabývající se různou tématikou. Samozřejmě je potřeba mít k dispozici i slovník, ideálně nějaký interaktivní. Tato metoda je nejlepší způsob, jak si zvýšit slovní zásobu a zároveň neutratit ani korunu.
Gramatika
Naučit se slovíčka je jedna věc, ovládnout gramatiku druhá. Ani v tomto případě není potřeba utrácet své těžce nabyté finance. Gramatiku se zájemce může postupně naučit prostřednictvím vhodných mobilních aplikací. Ty jsou obvykle k dispozici také zdarma, ovšem i ty placené se dají používat gratis, jen je potřeba se smířit s určitými ústupky. Velmi oblíbenou naučnou aplikací je například Grammarly. Tato aplikace upozorňuje i na ty nejmenší chyby.Komunikace
Když už se našinec naučí anglicky číst i psát a zná alespoň základy gramatiky, může začít komunikovat s rodilými mluvčími. Ovšem jak na to, když kolem nikdo takový není? I zde pomůže internet. Díky celosvětové síti je dnes snadné komunikovat s kýmkoliv na světě, a to nejen písemnou, ale také ústní formou. Stačí mít alespoň trochu solidní mikrofon, aby šla zřetelně slyšet výslovnost.Autor: Tomáš Bajgar
Foto: www.pixabay.com